1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Bennon - predstavenie

Pohodlná a odolná obuv je to, čo pri pohybe v prírode i mimo nej potrebujete na to, aby ste sa cítili pohodlne a zážitok si naplno vychutnali. Nevhodná a nepohodlná obuv Vás bude zbytočne zbavovať energie, ktorú by ste mohli využiť inak a zmysluplnejšie. Kúpa topánok, ktoré by v sebe spojovali spomenuté vlastnosti ako odolnosť a primerané pohodlie však často znamená, že Vám z účtu  či peňaženky zmizne závratná suma peňazí. Nemusí to tak však byť vždy. V tomto článku vám predstavíme kvalitnú obuv so skvelým pomerom ceny, výkonu, pohodlia i odolnosti od výrobcu českej značky BENNON.

Značku BENNON vyrába česká firma Z-Style CZ. Sídli v  Zlíne, kde ťaží z miestnej obuvníckej tradície pochádzajúcej od legendárneho Baťu. Značka vznikla v roku 2009, takže ide v podstate o nováčika na trhu. Nie je to dlhá doba, no značka BENNON sa stala obľúbenou najmä vďaka tomu,  že prináša zákazníkom to, čo potrebujú a po čom túžia. BENNON sa špecializuje na vývin a predaj bezpečnostnej, pracovnej i voľnočasovej turistickej obuvi, pri zachovaní priaznivých cien a odolnosti. BENNON sa snaží zohľadniť fakt, že na trhu, ktorý je preň primárny, teda český a slovenský je prvým a najdôležitejším kritériom pri výbere obuvi jej cena. No zároveň sa snaží uchovať kvalitu patriacu ku Zlínskej obuvníckej tradícii.

Materiály a konštrukcia

Najčastejšie používanými materiálmi sú koža a nylon. Ako sa na správnu obuv určenú pre outdoorové či taktické využitie u bezpečnostných zložiek patrí, väčšina topánok BENNON je vybavená membránou. Jej účel je zamedziť prieniku tekutín z vonkajšieho prostredia do vnútra topánky, no zároveň ponechať nohám určitú priedušnosť pre zachovanie pohodlia užívateľa. BENNON používa vlastnú membránu s ochrannou známkou REGI-TEX®. Tá zamedzuje do istej miery nielen prenikaniu tekutín, ale i prenikaniu chladu.

Sortiment

V Muničáku nájdete široký sortiment topánok BENNON do všetkých podmienok. Záleží len na Vás, či hľadáte obuv na turistiku, poľovačku, k uniforme či na bežné nosenie. Vyberať môžete z niekoľkých rád obuvi: BENNON Trek (a Trek Cerified), BENNON Prim a BENNON Uniform.

bennon conrado

Bennon Conrado – ľahká outorová topánka vhodná na turistiku z lícovanej ušňovej kože a s membránou REGI-TEX®. Vybavené protikopovou špicou, reflexným prvkom po bokoch a stabiliziátorom päty a členku. Topánka vhodná i do náročnejších klimatických a terénnych podmienok.

bennon ursus

Bennon URSUS STRONG O2 – novinka v našej ponuke. Celoročná outdoorová topánka z ušňovej kože. Samozrejmosťou je membrána REGI-TEX. Podrážka VIBRAM® WINTER IRON TIRE so špeciálnou protišmykovou technológiou MULTICONTROL TECH. Ochranné prvky pre bezpečnosť vašich nôh vo všetkých podmienkach zabezpečuje zosilnenie v oblasti piet a špice topánok. Skvelá voľba na poľovačku, turistiku, ale aj akýkoľvek iný pohyb v prírode v náročných terénnych a klimatických podmienkach.

bennon commodore

BENNON COMMODORE LIGHT O1 – rada COMMODORE patrí k najobľúbenejším a najpredávanejším. Model light O1 je ľahká, taktická zásahová obuv bez kovových súčastí, čo umožňuje prejsť s topánkami napríklad cez detektor kovov na letisku. Zvršok topánky je z lícovanej ušňovej kože v kombinácii so vzdušným nylonom. Podrážka zložená z dvoch komponentov zabezpečuje skvelé tlmenie nárazov. Obuv je vybavená systémom rýchleho šnurovania. Ideálna voľba nielen pre  ozbrojené zložky. Dostupná je aj verzia O1 Dessert, vhodná nielen do horúcich púštnych podmienok a verzia O2, ktorá je vybavená membránou REGI-TEX®.

Tieto a ďalšie spoľahlivé topánky od osvedčeného výrobcu BENNON nájdete v našej širokej ponuke v Muničáku tu: http://www.municak.sk/vyrobcovia/bennon/

POŠTOVNÉ ZADARMO! | Valentín v Muničáku!

valentinska akcia
Pri nákupe ľubovoľnej bundy značky Alpha Industries alebo ľubovoľnej AEG máš poštovné Slovenskou poštou alebo kuriérom ZADARMO! Platí od pondelka 13.02.2017 do nedele 19.02.2017!

Čelovky

Budiž svetlo! Svietidlo je jednou zo základných pomôcok pri akomkoľvek aktívnom pohybe v prírode. Je ale skvelým pomocníkom aj pri práci, v domácnosti, pri športe a iných činnostiach. Spoľahlivé svietidlo je také, ktoré Vám môže zachrániť život. Čelové svietidlo Vám oproti klasickému svietidlu ponúka nespornú výhodu, ktorou je fakt, že Vám po nasadení na hlavu necháva voľné ruky. Akákoľvek práca je tým výrazne uľahčená. Svetlo svieti tam, kam sa pozriete. Na trhu je dnes množstvo čeloviek. Vyvstáva tak otázka ako a ktorú si vybrať? Ktorá je pre mňa tou správnou voľbou? Práve preto sme sa v Muničáku rozhodli uľahčiť Vám rozhodovanie pri kúpe tejto skvelej pomôcky.

Základné vlastnosti

Pri kúpe čelovky je dôležité zohľadniť tieto faktory:

 - Hmotnosť
 - Rozmery
 - Napájanie
 - Svetelný tok / dosvit
 - Výdrž batérie
 - Režimy svietenia
 - Odolnosť

Je dobré ujasniť si, na akú činnosť budete čelovku najčastejšie využívať. Na prisvietenie si v tábore Vám bude viac vyhovovať čelovka s väčším rozptylom, na kontrolu revíru zas silný lúč. Pri behu či športe oceníte nízku hmotnosť a kompaktnosť. Pri niekoľkodňovom pobyte mimo civilizácie je potrebná solídna výdrž batérie a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.

Svetelný výkon

Najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní o kúpe čelovky je jej svetelný výkon vyjadrený v lúmenoch, resp. dosvit svetelného lúča v metroch. Častokrát sa môžte stretnúť s názorom: „Čím výkonnejšie, tým lepšie.“ Avšak treba byť obozretný. Čím vyšší výkon, tým väčšia spotreba energie a tým je výdrž batérie i samotnej LED diódy kratšia. Preto je dobré premyslieť si, akú svietivosť budete vedieť reálne využiť. Naviac s výkonom rastie zákonite i hmotnosť a veľkosť čelovky. Našťastie, väčšina kvalitných čeloviek ponúka prepínanie medzi rôznymi režimami svietenia. Môžete si tak zvoliť svietivosť akú aktuálne potrebujete a aj veľmi výkonná čelovka dokáže vyžarovať slabučké svetlo vhodné na prisvietenie niekde v stane či okolo tábora.

Odolnosť a vodeodolnosť

Neraz musíte počas pohybu prírodou počítať i s možnou nepriaznivého počasia. Čelovka teda musí byť stavaná s istou odolnosťou najmä voči dažďu. K špecifikácii stupňa odolnosti voči vode slúži norma IPX. Popíšeme si jednotlivé stupne normy:

 - IPX0 – žiadna zvláštna ochrana
 - IPX1 – ochrana proti padajúcej vode (3 až 5 mm zrážok po dobu 10 minút)
 - IPX2 -  ochrana proti padajúcej vody pri náklone do 15 stupňov
 - IPX3 – ochrana proti striekajúcej vode v uhle do 60 stupňov pri množstve vody 10 litrov za minútu po dobu najmenej 5 minút
 - IPX4 – ochrana proti striekajúcej vode vo všetkých uhloch pri množstve vody 10 litrov za minútu po dobu najmenej 5 minút
 - IPX5 – chránené proti striekajúcej vode
 - IPX6 – chránené voči prudkému dažďu a vlnobitiu (silný prúd striekajúcej vody po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 metrov)
 - IPX7 -  ochrana pred ponorením do vody (ponorenie do hĺbky 1 m po dobu 30 minút.)
 - IPX8 – ochrana pred potopením do hĺbky až 5 m po dobu 1 hodiny

Napájanie

Väčšina čeloviek je napájaná klasickými batériami typu AAA alebo AA. Výkonnejšia čelovka si žiada viac energie a tým i vyšší počet batérií (spravidla najviac 3 až 4 kusy tužkových batérií). Týmto sa dostávame opäť k zvýšeniu hmotnosti čelovky. Treba taktiež dbať na pokyny výrobcu. Čelové svietidlá LED LENSER sú napríklad konštruované tak, že nesmú byť napájané nabíjateľnými batériami kvôli odlišnému napätiu, ktoré  by mohlo v konečnom dôsledku spôsobiť poškodenie svietidla. Oproti tomu, niektoré čelové svietidlá ponúkajú možnosť použitia nabíjateľných batérií, či dokonca rovno možnosť nabitia priamo v čelovke.

Režimy svietenia

Väčšina moderných čelových svietidiel ponúka možnosť prepínania medzi režimami svietenia.
Najčastejšie sú k dispozícii tri módy svietivosti: slabý, stredný a silný, keď svietidlo svieti na plný výkon.
Ďalším často objavujúcim sa módom je stroboskop či S.O.S., keď dochádza k intenzívnemu blikaniu za účelom upozornenia na seba (napríklad v prípade núdze).
Červené prisvietenie – využijete ho najmä, ak na seba nechcete pútať v tme pozornosť, keďže červené svetlo je z diaľky omnoho menej viditeľné ako klasické biele svetlo. Pri využívaní červenej diódy ostanú navyše Vaše oči prispôsobené tme, a nedôjde tak ku klasickému „oslepnutiu“ ako po použití bieleho svetla, kedy trvá Vašim očiam citeľne dlhšie prispôsobiť sa tme.

Prečo investovať do kvalitnej čelovky?

Kvalitné čelové svietidlo od osvedčeného výrobcu Vám nielen výrazne pomôže pri akýchkoľvek outdoor aktivitách, ale v núdzi Vám môže zachrániť život. Navyše Vám nechá voľné ruky pre inú činnosť. Kvalitná, značková čelovka od osvedčeného výrobcu, je zárukou, že v kritickej chvíli nedôjde ku strate tej najdôležitejšej veci, ktorú budete potrebovať, až sa chtiac či nechtiac ocitnete stratený v tme, a tou je svetlo. Trh je zaplavený čelovými svietidlami od neznámych výrobcov, ktoré ponúkajú na prvý pohľad skvelý pomer ceny a výkonu. Sú často uvádzané, až astronomické hodnoty svietivosti a výdrže za zanedbateľné sumy. Avšak tieto čísla sú často len čísla. To, že sa pokazia v najhoršej chvíli je u nich Viac než bežné.

Urobili sme pre Vás test odolnosti obľúbenej čelovky Black Diamond Ion.

celovka black diamond headlamp water text ipx8Trošku sme ju vykúpali.

celovka black diamond headlamp water text ipx8Nerobil jej problém pobyt v mrazivom horskom potoku.

celovka black diamond headlamp water text ipx8Dokonca bolo možné bez väčších problémov a bez sušenia zmeniť režim na červenú diódu.

Sebaobrana a prostriedky sebaobrany


Časť 1. – Obranné spreje

Obranné spreje patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie sebaobranné prostriedky. Za ich obľúbenosťou stojí najmä pomer medzi ich účinnosťou, skladnosťou a cenovou dostupnosťou. Väčšina obranných sprejov nezaberie vo vrecku veľa miesta, neurobí prievan v peňaženke a poskytne dostatočne účinnú obranu proti útočníkovi či agresívnemu psovi, poprípade existuje špeciálny sprej proti medveďom. V tomto článku vám predstavíme niekoľko najpoužívanejších typov obranných sprejov.

obranny sprejPorovnanie veľkostí a obalov sprejov.

Zloženie

Obranné spreje sa líšia svojím zložením, na základe neho poznáme spreje CS, OC a CR.
Označenie CS sa používa pre slzné spreje, ktoré sa využívali najmä v minulosti. Majú najmenšiu účinnosť a preto ich nenájdete v našej ponuke. Tento typ spreja má znížený účinok pri použití proti osobám pod vplyvom alkoholu a omamných látok.  Jeho najväčšou výhodou je cena.
Druhým typom sú spreje s účinnou látkou OC – olejoricín kapsicium. Tento typ sprejov je najrozšírenejší. Primárny rozdiel oproti sprejom CS je v tom, že účinná látka v týchto sprejoch je založená na prírodnej báze- z výťažkov z pálivých čili papričiek. OC je oproti CS účinnejší a účinkuje i na osoby pod vplyvom omamných látok a zvieratá.
Tretím typom sú spreje s účinnou látkou CR (niekedy označovaná aj ako CP) - Dibenz-1,4-oxazepin. Jedná sa o chemickú látku, ktorá bola kedysi používaná ako bojový plyn, z tohto dôvodu je účinnosť  viac než dostatočná i na osoby pod vplyvom omamných látok.

Dýzy

Ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba pri kúpe spreja zvážiť, je dýza akou je osadený a to, či chceme sprej použiť v interiéri alebo v exteriéri. Najčastejšie rozlišujeme medzi typmi „fog“ čo je rozprašovací systém (funguje na takom istom princípe ako lak na vlasy) a „jet“ teda prúdový systém (podobný princíp ako detská vodná pištoľ). Rozprašovacie a prúdové spreje sú určené pre použitie v exteriéri, gélový sprej je vhodný na použitie v interiéri.

Výhodou rozprašovača je najmä to, že vzhľadom na rozptyl účinnej látky vieme pri použití ľahšie zasiahnuť útočníka. Rozprašovač si nevyžaduje toľko presnosti s namierením, čo môže byť výhoda najmä pre ľudí, ktorých v kritickej situácii ovládne panika či stres. Jeho nevýhodou je však spravidla o niečo menší dostrel ako u prúdového spreja a to, že sprej nie je možné použiť v interiéri.  

Najvýznamnejšou výhodou prúdového spreja je väčší dostrel a menšia pravdepodobnosť zasiahnutia nezúčastnených osôb. Prúdovým sprejom treba však presnejšie mieriť útočníkovi na tvár, aby sa látka dostala do očí a dýchacích ciest. Výhodou prúdovej dýzy je i možnosť použiť ju v prípade núdze v uzavretých priestoroch, napríklad použitie v byte alebo v električke. Po použití spreja v interiéri je potrebné okamžite opustiť priestor.  

Gélový sprej je veľmi podobný prúdovému spreju. Má však obrovskú výhodu- relatívne bezpečné použitie v interiéri, je to z dôvodu minimálnej prchavosti látky, ktorú sprej obsahuje. Nevýhodou je vyššia cena a to, že je potrebné presne mieriť útočníkovi do tváre.

obranne spreje geloveGélové spreje.

Sabre Red

Svetovou jednotkou  medzi obrannými sprejmi je americká firma Sabre Red, ktorej výrobky sú používané aj policajnými jednotkami po celom svete.
   
Prečo práve Sabre Red?
- Firma má 40 ročné skúsenosti s výrobou i dodávkou obranných prostriedkov pre civilný trh i štátne zložky.
- Obranné spreje Sabre Red sa predávajú vo viac než 40 krajinách sveta a patria k  najúčinnejším korenistým sprejom s obsahom látky OC na svete.
- Spreje Sabre Red majú až 4 ročnú expiračnú dobu od dátumu plnenia
- Napriek relatívne malej veľkosti (16ml a 22ml) výrobca garantuje dostatočný počet výstrelov
- Spreje sú vybavené UV markerom, ktorý označí útočníka farebnou stopou viditeľnou len pod ultrafialovým svetlom (pre lepšiu identifikáciu útočníka bezpečnostnými zložkami)
- Garantovaný obsah až 1,33% čistého kapsaicínu (väčšina výrobcov uvádza iba obsah účinnej látky OC, z ktorého sa nedozvieme obsah čistého kapsaicínu)- Jedná sa o najvyšší povolený obsah čistého (neriedeného) kapsaicínu, vyšší obsah sa používa už iba v sprejoch proti zvieratám (medveďom)
- HPLC garancia: každá výrobná várka sprejov je testovaná v laboratóriu na množstvo účinnej látky a každý sprej je po opustení výrobnej linky ponorený do kúpeľa za účelom zaistenia nepriedušnosti a prevencie úniku účinnej látky.
- Špeciálna edícia sprejov- Sprej v tvare rúža alebo pera
- Garantovaný počet výstrelov
- Vysokospoľahlivé poistky proti nechcenému spusteniu
- Spreje sú vyrábané priamo v U.S.A.

Extrem Power

V našej ponuke nájdete i spreje s obsahom účinnej látky CR, teda dibenz-1,4-oxazepinu. Tieto spreje sú minimálne tak účinné ako spreje s obsahom OC.  Výrobca sa chváli tým, že vďaka použitiu tejto látky sa účinok dostaví okamžite. Predsa len, ako sme už spomínali, jedná sa o látku, ktorá bola používaná ako bojový plyn, avšak jedná sa o nižšiu koncentráciu, ktorú je možné používať bez rizika zanechania trvalých následkov na zasiahnutom človeku. Spreje Extrem Power sú vyrábané iba s rozprašovacou dýzou. Napriek tomu je však dostrel približne 3 až 5 metrov.
V ponuke sú dva typy sprejov, a to s klasickou hlavicou a s hlavicou osadenou svietidlom, ktoré môžete kedykoľvek použiť napríklad pri odomykaní zámku alebo posvietení si na cestu.  Kužeľ svetla Vám naviac v tme uľahčí zamierenie na tvár.
V ponuke sa nachádza i sprej s extra silnou dýzou s dostrelom až neuveriteľných 10 metrov, vďaka čomu je vhodný pre použitie proti útočiacemu davu i veľkým zvieratám, ako je napríklad medveď. Nevýhodou oproti sprejom Sabre Red sú však menej kompaktné rozmery, absencia UV značkovača a fakt, že látka CP je síce ešte o niečo účinnejšia než OC, avšak jej účinok rýchlejšie vyprchá.

sabre red obranne sprej

Je teda len na Vás, ktorý obranný sprej si vyberiete. Sabre Red Vám ponúka kompaktné rozmery vhodné pre skryté a nenápadné nosenie, naviac UV značkovač, Extrem Power zase ešte o niečo vyšší výkon, no za cenu menej kompaktných rozmerov. Dnešná doba je nebezpečná a ako sa vraví, kto sa nebráni, neváži si svoj život. Naviac je dobré mať sprej vždy pri sebe a nikdy ho nepoužiť ako ho nemať pri sebe, keď ho človek potrebuje. Obranný sprej je najlacnejším, najviac a najľahšie používaným sebaobranným prostriedkom. Jeho cena je zanedbateľná vzhľadom k tomu, že Vám môže zachrániť život či zdravie.

 

Predstavenie nožov Kizlyar!


Kizlyar je výrobca najznámejších ruských nožov v súčasnosti. Nože tejto značky sú obľúbené nielen medzi ruskými lovcami a špeciálnymi jednotkami, ale aj medzi milovníkmi nožov po celom svete. Kizlyar predstavuje  synonymum kvality a nezničiteľnosti, ktoré sú typické pre ruskú výrobu chladných zbraní a rezných nástrojov. Názov značky je odvodený od mesta Kizlyar v Dagestanskej oblasti v Ruskej federácii. Všetky nože sú vyrábané ručne a to tými najmodernejšími technológiami.

kizlyarKizlyar DV-1 (nôž na prežitie navrhnutý príslušníkmi SPECNAZ) a nôž ruských výsadkárov Stalker.

Čítať ďalej...

RAZENIE ŠTÍTKOV

 

NAJNIŽŠIA CENA V SR

Muničák Vám dáva
REÁLNU GARANCIU
NAJNIŽŠEJ CENY

PRE VIAC INFO KLIKNITE SEM

AIRSOFTOVÉ HRY ZÁPAD

PARTNERI