1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

MUNIČÁK TEST | Testy prierazností mechanických zbraní

Pripravili sme testy prieraznosti trošku iného typu zbraní, ako ste od nás zvyknutí. Ide o zbrane mechanické, len v trošku modernejšom dizajne a prevedení. Samozrejme aj s dostatočnou silou v librách na svoju triedu. Napríklad kladkový luk Rex Skul s možnosťou meniť silu od 20 po 65 libier!

test mechanickych zbrani

Link na eshop: https://www.municak.sk/luk-kladkovy-rex-skull-20-65-lbs-camo/

Je teda vhodný pre pokročilých, ale aj začínajúcich strelcov z kladkových lukov. Vo videu sme strieľali cez štandardný klampiarsky plech ktorý sa používa napr. na strechy. Cez neho sme strieľali na cukrový melón, alebo jeho drevený podstavec. ;) Použili sme karbónový šíp, s ktorým sme však nemali šťastie,  pri náraze o drevený podstavec sa hrot zasunul dnu.

Zaujímavou skúškou bol aj test loveckej kuše Jaguar I. v camo prevedení.

test mechanickych zbrani

 

Link na eshop: https://www.municak.sk/kusa-reflexna-jaguar-camo-175-lbs/

Použili sme lovecký šíp Hunter s loveckým hrotom. Výsledok vraví za všetko. Sila kuše je fakt postačujúca a teda 175 lb! A za veľmi priaznivú cenu. V balení je aj trojbodový uzavretý kolimátor a stojan na šípy. To ako sa samotný hrot v melóne roztvoril, je dostatočne pôsobivý efekt. Samozrejme tento šíp sa dá opakovane použiť len treba vymeniť žiletkové časti hrotu, ktoré sú vymeniteľné.

Najzaujímavejším prekvapením bola pištolová kuša Cobra.

test mechanickych zbrani

Link na eshop: https://www.municak.sk/pistolova-kusa-zlamovacia-cobra/

Jej spôsob natiahnutia tetivy cez páku, je veľmi inovatívny a naozaj uľahčujúci. Má silu 80 lb a aj keď melón už nedala, tak plech samotná duralová šípka prederavila.

 

UNBOXING | Airsoft SA M4A1 KeyMod 9" /w crane stock (SA-V04)

Máme tu novú M-ku Specna Arms s KeyMod 9'' predpažbím a rýchlo vymeniteľnou pružinou priamo cez tubus pažby. Poďme sa teda na ňu teda pozrieť.

Po otvorení krabice, nájdete všetko poukladané v pevnej pene. Všetko drží, zbraň a príslušenstvo nelietajú počas každej prepravy po krabici. Takto pekne uložené nájdete okrem samotnej zbrane aj zásobník, náhradnú pružinu, BB-čka na skúšku, LIPO batériu, prospekty, certifikát o skúške a prekvapivý darček - paracord náramok.  Výrobca sa snaží zaujať a odmeniť zákazníka aj takouto drobnosťou, ktorá však poteší.

specna arms unboxing

specna arms unboxing

Poďme sa ale pozrieť na samotnú zbraň, akonáhle som sa na ňu pozrel, zbadal som, že to nie je klasika akú poznám, hneď ma zaujalo nové moderné telo, ktoré je inšpirovné PAR MK3.  Celá zbraň pôsobí vďaka hranatému telu mohutnejšie a krásne ho dopĺňa 9'' (15,24cm) KeyMod predpažbie a Crane pažba.

specna arms unboxing

KeyMode je momentálne asi najpopulárnejšie a najelegantnejšie  predpažbie, ktoré umožňuje pripevniť RIS lišty v 45°, 90°, 135°, 180° uhle od vrchnej pevnej lišty, do pravej aj ľavej strany.

specna arms unboxing

specna arms unboxing

Poďme sa ale pozrieť na tú najdôležitejšiu vec, a to systém výmeny pružiny cez tubus SAEC™. Veľa som o tom čítal, videl som to na videách a fotkách, ale mať to v rukách je niečo úplne iné. Prvé čo si všimnete je krúžok na doťahovanie tubusu, ktorý svojou povrchovou úpravou napovedá, že sa má dať čo najjednoduchšie uvoľniť.

specna arms unboxing

Ten práve slúži na prvý krok k rýchlej výmene pružiny a to tak, že ho jednoducho odkrútite, následne sa vám uvoľní tubus, na ktorom môžete dokonca  nechať pažbu v ktorej môžete nechať aj baterku, pretože kabeláž je dostatočne dlhá.

specna arms unboxing

Tubus zatlačíte smerom k telu a potočíte doprava.

specna arms unboxing

Tubus môžete následne začať ťahať smerom od tela, ak necháte batériu s pažbou na tubuse ťahajte to opatrnejšie, oko popruhu nemusíte dávať dole, ostane voľne.

specna arms unboxing

Tu sa nám objavuje samostatný skrutkovací tŕň, ktorý má nekonečný závit, ide ho odkrútiť aj rukou. Po vyskrutkovaní sa vám objaví tŕň s pružinou.

specna arms unboxing

A tak sme sa dostali k pružine ktorú môžeme vymeniť za slabšiu (cca 310fps),  ktorá je pribalená, alebo vyskúšať niečo silnejšie (ale to už neručíme že to utiahne). Po tom, ako sme sa dostali k pružine a vymenili sme ju, tak postup otočíme a poskladáme zbraň naspäť.  Zaskrutkujeme tŕň, nasadíme tubus, zacvakneme ho, zaskrutkujeme a dotiahneme krúžok a možeme si zahrať aj CQB.

Ešte sa chcem vrátiť k batérii, ktorá je LIPO, čo ma prekvapilo. V balení je dvojčlánková 7,4V 1200mAh 2s 25C batéria, ktorá by mala v zbrani bez problémov vydržať jednu akciu (samozrejme nie našim známym SYPAČOM).

specna arms unboxing

Na záver dodám pár viet a to len tak môj pohľad a zhodnotenie.
Možnosť výmeny pružiny za cca 30 sekúnd. je veľkou výhodou. Dnes sú ihriská kde sa hráva budova CQB a limity sa pohybujú od 350 do 400fps. A keď hráte terén OSB, hodíte si naspäť pružinu na cca 420fps. Po preskúmaní materiálov, samozrejme mojim úsudkom a voľným okom, môžem skonštatovať že SAEC™ systém nemá potenciál na poruchovosť, alebo žeby sa mal vybehať závit. Je to pevná a odolná konštrukcia, ktorá je dotiahnutá do konca tak, ako sme už u Specna Arms zvyknutí. Vnútorné diely rozoberieme v najbližšom článku.

 

Bennon - predstavenie

Pohodlná a odolná obuv je to, čo pri pohybe v prírode i mimo nej potrebujete na to, aby ste sa cítili pohodlne a zážitok si naplno vychutnali. Nevhodná a nepohodlná obuv Vás bude zbytočne zbavovať energie, ktorú by ste mohli využiť inak a zmysluplnejšie. Kúpa topánok, ktoré by v sebe spojovali spomenuté vlastnosti ako odolnosť a primerané pohodlie však často znamená, že Vám z účtu  či peňaženky zmizne závratná suma peňazí. Nemusí to tak však byť vždy. V tomto článku vám predstavíme kvalitnú obuv so skvelým pomerom ceny, výkonu, pohodlia i odolnosti od výrobcu českej značky BENNON.

Značku BENNON vyrába česká firma Z-Style CZ. Sídli v  Zlíne, kde ťaží z miestnej obuvníckej tradície pochádzajúcej od legendárneho Baťu. Značka vznikla v roku 2009, takže ide v podstate o nováčika na trhu. Nie je to dlhá doba, no značka BENNON sa stala obľúbenou najmä vďaka tomu,  že prináša zákazníkom to, čo potrebujú a po čom túžia. BENNON sa špecializuje na vývin a predaj bezpečnostnej, pracovnej i voľnočasovej turistickej obuvi, pri zachovaní priaznivých cien a odolnosti. BENNON sa snaží zohľadniť fakt, že na trhu, ktorý je preň primárny, teda český a slovenský je prvým a najdôležitejším kritériom pri výbere obuvi jej cena. No zároveň sa snaží uchovať kvalitu patriacu ku Zlínskej obuvníckej tradícii.

Materiály a konštrukcia

Najčastejšie používanými materiálmi sú koža a nylon. Ako sa na správnu obuv určenú pre outdoorové či taktické využitie u bezpečnostných zložiek patrí, väčšina topánok BENNON je vybavená membránou. Jej účel je zamedziť prieniku tekutín z vonkajšieho prostredia do vnútra topánky, no zároveň ponechať nohám určitú priedušnosť pre zachovanie pohodlia užívateľa. BENNON používa vlastnú membránu s ochrannou známkou REGI-TEX®. Tá zamedzuje do istej miery nielen prenikaniu tekutín, ale i prenikaniu chladu.

Sortiment

V Muničáku nájdete široký sortiment topánok BENNON do všetkých podmienok. Záleží len na Vás, či hľadáte obuv na turistiku, poľovačku, k uniforme či na bežné nosenie. Vyberať môžete z niekoľkých rád obuvi: BENNON Trek (a Trek Cerified), BENNON Prim a BENNON Uniform.

bennon conrado

Bennon Conrado – ľahká outorová topánka vhodná na turistiku z lícovanej ušňovej kože a s membránou REGI-TEX®. Vybavené protikopovou špicou, reflexným prvkom po bokoch a stabiliziátorom päty a členku. Topánka vhodná i do náročnejších klimatických a terénnych podmienok.

bennon ursus

Bennon URSUS STRONG O2 – novinka v našej ponuke. Celoročná outdoorová topánka z ušňovej kože. Samozrejmosťou je membrána REGI-TEX. Podrážka VIBRAM® WINTER IRON TIRE so špeciálnou protišmykovou technológiou MULTICONTROL TECH. Ochranné prvky pre bezpečnosť vašich nôh vo všetkých podmienkach zabezpečuje zosilnenie v oblasti piet a špice topánok. Skvelá voľba na poľovačku, turistiku, ale aj akýkoľvek iný pohyb v prírode v náročných terénnych a klimatických podmienkach.

bennon commodore

BENNON COMMODORE LIGHT O1 – rada COMMODORE patrí k najobľúbenejším a najpredávanejším. Model light O1 je ľahká, taktická zásahová obuv bez kovových súčastí, čo umožňuje prejsť s topánkami napríklad cez detektor kovov na letisku. Zvršok topánky je z lícovanej ušňovej kože v kombinácii so vzdušným nylonom. Podrážka zložená z dvoch komponentov zabezpečuje skvelé tlmenie nárazov. Obuv je vybavená systémom rýchleho šnurovania. Ideálna voľba nielen pre  ozbrojené zložky. Dostupná je aj verzia O1 Dessert, vhodná nielen do horúcich púštnych podmienok a verzia O2, ktorá je vybavená membránou REGI-TEX®.

Tieto a ďalšie spoľahlivé topánky od osvedčeného výrobcu BENNON nájdete v našej širokej ponuke v Muničáku tu: http://www.municak.sk/vyrobcovia/bennon/

POŠTOVNÉ ZADARMO! | Valentín v Muničáku!

valentinska akcia
Pri nákupe ľubovoľnej bundy značky Alpha Industries alebo ľubovoľnej AEG máš poštovné Slovenskou poštou alebo kuriérom ZADARMO! Platí od pondelka 13.02.2017 do nedele 19.02.2017!

Čelovky

Budiž svetlo! Svietidlo je jednou zo základných pomôcok pri akomkoľvek aktívnom pohybe v prírode. Je ale skvelým pomocníkom aj pri práci, v domácnosti, pri športe a iných činnostiach. Spoľahlivé svietidlo je také, ktoré Vám môže zachrániť život. Čelové svietidlo Vám oproti klasickému svietidlu ponúka nespornú výhodu, ktorou je fakt, že Vám po nasadení na hlavu necháva voľné ruky. Akákoľvek práca je tým výrazne uľahčená. Svetlo svieti tam, kam sa pozriete. Na trhu je dnes množstvo čeloviek. Vyvstáva tak otázka ako a ktorú si vybrať? Ktorá je pre mňa tou správnou voľbou? Práve preto sme sa v Muničáku rozhodli uľahčiť Vám rozhodovanie pri kúpe tejto skvelej pomôcky.

Základné vlastnosti

Pri kúpe čelovky je dôležité zohľadniť tieto faktory:

 - Hmotnosť
 - Rozmery
 - Napájanie
 - Svetelný tok / dosvit
 - Výdrž batérie
 - Režimy svietenia
 - Odolnosť

Je dobré ujasniť si, na akú činnosť budete čelovku najčastejšie využívať. Na prisvietenie si v tábore Vám bude viac vyhovovať čelovka s väčším rozptylom, na kontrolu revíru zas silný lúč. Pri behu či športe oceníte nízku hmotnosť a kompaktnosť. Pri niekoľkodňovom pobyte mimo civilizácie je potrebná solídna výdrž batérie a odolnosť voči nepriaznivým podmienkam.

Svetelný výkon

Najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní o kúpe čelovky je jej svetelný výkon vyjadrený v lúmenoch, resp. dosvit svetelného lúča v metroch. Častokrát sa môžte stretnúť s názorom: „Čím výkonnejšie, tým lepšie.“ Avšak treba byť obozretný. Čím vyšší výkon, tým väčšia spotreba energie a tým je výdrž batérie i samotnej LED diódy kratšia. Preto je dobré premyslieť si, akú svietivosť budete vedieť reálne využiť. Naviac s výkonom rastie zákonite i hmotnosť a veľkosť čelovky. Našťastie, väčšina kvalitných čeloviek ponúka prepínanie medzi rôznymi režimami svietenia. Môžete si tak zvoliť svietivosť akú aktuálne potrebujete a aj veľmi výkonná čelovka dokáže vyžarovať slabučké svetlo vhodné na prisvietenie niekde v stane či okolo tábora.

Odolnosť a vodeodolnosť

Neraz musíte počas pohybu prírodou počítať i s možnou nepriaznivého počasia. Čelovka teda musí byť stavaná s istou odolnosťou najmä voči dažďu. K špecifikácii stupňa odolnosti voči vode slúži norma IPX. Popíšeme si jednotlivé stupne normy:

 - IPX0 – žiadna zvláštna ochrana
 - IPX1 – ochrana proti padajúcej vode (3 až 5 mm zrážok po dobu 10 minút)
 - IPX2 -  ochrana proti padajúcej vody pri náklone do 15 stupňov
 - IPX3 – ochrana proti striekajúcej vode v uhle do 60 stupňov pri množstve vody 10 litrov za minútu po dobu najmenej 5 minút
 - IPX4 – ochrana proti striekajúcej vode vo všetkých uhloch pri množstve vody 10 litrov za minútu po dobu najmenej 5 minút
 - IPX5 – chránené proti striekajúcej vode
 - IPX6 – chránené voči prudkému dažďu a vlnobitiu (silný prúd striekajúcej vody po dobu 3 minút na vzdialenosť 3 metrov)
 - IPX7 -  ochrana pred ponorením do vody (ponorenie do hĺbky 1 m po dobu 30 minút.)
 - IPX8 – ochrana pred potopením do hĺbky až 5 m po dobu 1 hodiny

Napájanie

Väčšina čeloviek je napájaná klasickými batériami typu AAA alebo AA. Výkonnejšia čelovka si žiada viac energie a tým i vyšší počet batérií (spravidla najviac 3 až 4 kusy tužkových batérií). Týmto sa dostávame opäť k zvýšeniu hmotnosti čelovky. Treba taktiež dbať na pokyny výrobcu. Čelové svietidlá LED LENSER sú napríklad konštruované tak, že nesmú byť napájané nabíjateľnými batériami kvôli odlišnému napätiu, ktoré  by mohlo v konečnom dôsledku spôsobiť poškodenie svietidla. Oproti tomu, niektoré čelové svietidlá ponúkajú možnosť použitia nabíjateľných batérií, či dokonca rovno možnosť nabitia priamo v čelovke.

Režimy svietenia

Väčšina moderných čelových svietidiel ponúka možnosť prepínania medzi režimami svietenia.
Najčastejšie sú k dispozícii tri módy svietivosti: slabý, stredný a silný, keď svietidlo svieti na plný výkon.
Ďalším často objavujúcim sa módom je stroboskop či S.O.S., keď dochádza k intenzívnemu blikaniu za účelom upozornenia na seba (napríklad v prípade núdze).
Červené prisvietenie – využijete ho najmä, ak na seba nechcete pútať v tme pozornosť, keďže červené svetlo je z diaľky omnoho menej viditeľné ako klasické biele svetlo. Pri využívaní červenej diódy ostanú navyše Vaše oči prispôsobené tme, a nedôjde tak ku klasickému „oslepnutiu“ ako po použití bieleho svetla, kedy trvá Vašim očiam citeľne dlhšie prispôsobiť sa tme.

Prečo investovať do kvalitnej čelovky?

Kvalitné čelové svietidlo od osvedčeného výrobcu Vám nielen výrazne pomôže pri akýchkoľvek outdoor aktivitách, ale v núdzi Vám môže zachrániť život. Navyše Vám nechá voľné ruky pre inú činnosť. Kvalitná, značková čelovka od osvedčeného výrobcu, je zárukou, že v kritickej chvíli nedôjde ku strate tej najdôležitejšej veci, ktorú budete potrebovať, až sa chtiac či nechtiac ocitnete stratený v tme, a tou je svetlo. Trh je zaplavený čelovými svietidlami od neznámych výrobcov, ktoré ponúkajú na prvý pohľad skvelý pomer ceny a výkonu. Sú často uvádzané, až astronomické hodnoty svietivosti a výdrže za zanedbateľné sumy. Avšak tieto čísla sú často len čísla. To, že sa pokazia v najhoršej chvíli je u nich Viac než bežné.

Urobili sme pre Vás test odolnosti obľúbenej čelovky Black Diamond Ion.

celovka black diamond headlamp water text ipx8Trošku sme ju vykúpali.

celovka black diamond headlamp water text ipx8Nerobil jej problém pobyt v mrazivom horskom potoku.

celovka black diamond headlamp water text ipx8Dokonca bolo možné bez väčších problémov a bez sušenia zmeniť režim na červenú diódu.

RAZENIE ŠTÍTKOV

 

NAJNIŽŠIA CENA V SR

Muničák Vám dáva
REÁLNU GARANCIU
NAJNIŽŠEJ CENY

PRE VIAC INFO KLIKNITE SEM

AIRSOFTOVÉ HRY ZÁPAD

MUNIČÁK BLOG

PARTNERI