1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Predstavenie nožov Kizlyar!


Kizlyar je výrobca najznámejších ruských nožov v súčasnosti. Nože tejto značky sú obľúbené nielen medzi ruskými lovcami a špeciálnymi jednotkami, ale aj medzi milovníkmi nožov po celom svete. Kizlyar predstavuje  synonymum kvality a nezničiteľnosti, ktoré sú typické pre ruskú výrobu chladných zbraní a rezných nástrojov. Názov značky je odvodený od mesta Kizlyar v Dagestanskej oblasti v Ruskej federácii. Všetky nože sú vyrábané ručne a to tými najmodernejšími technológiami.

kizlyarKizlyar DV-1 (nôž na prežitie navrhnutý príslušníkmi SPECNAZ) a nôž ruských výsadkárov Stalker.

 

kizlyar
Ruský „tanto“ elegán Argun.

kizlyar
Lovecký S-5.

Oceľ

Kizlyar používa pri svojich nožoch najčastejšie nerezovú oceľ 65x13. Tá je kalená na 56 až 58 stupňov HRC. Táto oceľ poskytuje skvelé rezné vlastnosti po dlhý čas pri zachovaní vysokej odolnosti čepele a ľahkosti brúsenia. Niektoré nôže tejto značky, napríklad modely Sterkh Elastron NSK a T-1 sú vyrobené z ušľachtilej ocele Z60, ktorá je tiež kalená na 56 až 58 HRC. Čepele sú do rukovätí zasadzované buď tŕňovou konštrukciou alebo tzv. fulltang, čo zaručuje vysokú odolnosť i pri tvrdej práci, na ktorú sú tieto nože ako stvorené. Fulltang je typ koštrukcie, keď konštrukcia čepele pokračuje až ku koncu rukoväte noža, čo zaručuje vysokú odolnosť pri tvrdej práci. Menšou nevýhodou je vyššia hmotnosť noža. Tŕňová konštrukcia tak isto pokračuje až na koniec rukoväte noža, kde je následne zakončená zvarom, skrutkou či iným istením. Jedná sa tak isto o odolnú konštrukciu, avšak pevnosť nie je až tak vysoká ako u fulltang konštrukcie. Jej výhodou je však nižšia hmotnosť noža pri zachovaní dostatočnej odolnosti.

kizlyarNože Kizlyar sú konštruované ako „fulltang“ alebo konštrukciou na tŕň.

Rukoväte

Na výrobu rukovätí Kizlyar najčastejšie používa drevo alebo moderný materiál elastron. Drevená rukoväť sa nachádza najmä na nožoch loveckého zamerania. Pri výrobe sa používa drevo, konkrétne odolný kaukazský orech. Elastron síce neponúka ten romantický klasický nádych ako drevo, no až ho uchopíte do rúk, pocítite jeho výhody. Materiál sa v rukách drží skvele a netlačí ani pri dlhšej práci s nožom. Jedná sa o vysoko trvanlivý vulkanizovaný materiál podobný tvrdej gume. Jeho výhodou sú mrazuvzdornosť, chemická odolnosť a dokonca aj odolnosť voči UV žiareniu. Jeho povrch zabraňuje vzniku mozoľov pri dlhšom manipulovaní s nožom. Nespornou výhodou je tiež, že elastron sa v mokrej ruke nešmýka. Niektoré modely ponúka Kizlyar v dvoch prevedeniach rukovätí. Máte tak na výber či siahnete po klasike akou je drevo, alebo po modernom elastrone. Dalším materiálom rukoväte v ponuke Kizlyaru je vrstvená koža, ktorej výhodou je nielen elegantný vzhľad, ale i skvelé absorbovanie otrasov. V ponuke sú i nože s omotávkou rukoväte z pevnej nylonovej šnúry.

kizlyarTypy rukovätí: zhora elastron, v strede kaukazský orech, dole vrstvená koža.

Púzdra

Kizlyar primárne používa dva druhy púzdier. Opäť máte na výber medzi klasikou a moderným materiálom. Prvou možnosťou voľby je moderný polymér ponúkaný najmä u nožov skôr militárneho štýlu a zamerania. Polymérové púzdro potom na opasku drží nylónové pútko. Samozrejmosťou je odtokový otvor pre jednoduchšie čistenie púzdra.  Druhým typom púzdra je klasická koža. Tu sú v ponuke púzdra s loveckými motívmi, ale i púzdra „čisté“, bez motívu. Istenie nožov v púzdrach je riešené remienkom s istením na cvok či na kolík. V ponuke sú aj hlboké kožené púzdra klasického severského typu obopínajúce nôž do takej miery, aby bezpečne zabránili jeho vypadnutiu.

kizlyarPohľad na rôzne typy púzdier: zhora kožené púzdro vystužené plastom, ABS plast, koženné púzdro s umeleckým motívom,
klasické tvarované koženné púzdro severského typu.

kizlyar
Bližší pohľad na istenie a držanie nožov Kizlyar v púzdrach.

kizlyar
Nože Kizlyar sú synonymom spoľahlivosti a odolnosti.

 

RAZENIE ŠTÍTKOV

 

SÚŤAŽ O LÍSTKY

NAJNIŽŠIA CENA V SR

Muničák Vám dáva
REÁLNU GARANCIU
NAJNIŽŠEJ CENY

PRE VIAC INFO KLIKNITE SEM

AIRSOFTOVÉ HRY ZÁPAD

MUNIČÁK BLOG

PARTNERI