SKALA MEDICA Škrtidlo Stop bleeding tourniquet - čierne | Muničák
×
novinka
SKALA MEDICA Škrtidlo Stop bleeding tourniquet - čierne (23821)
SKALA MEDICA Škrtidlo Stop bleeding tourniquet - čierne (23821)
SKALA MEDICA Škrtidlo Stop bleeding tourniquet - čierne (23821)

SKALA MEDICA Škrtidlo Stop bleeding tourniquet - čierne (23821)

Kód tovaru: 261605 36.90 €
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
1 farba
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava POLUS Košice AUPARK

S.B.T. = stop bleeding tourniquet = škrtidlo na zastavenie krvácania je certifikovaný produkt českej firmy Skala Medica. 

Vyvinutý profesionálmi, otestovaný v poli. Jedná sa o taktický, outdoorový turniket, ktorý slúži k okamžitej zástave masívneho končatinového krvácania vplyvom prudkého mechanického poranenia. Na jeho vývoji sa podieľali samotní CLS = combat life Savers, teda bojový záchranári z radov 4. roty rýchleho nasadenia. Tí vykonali tiež klinické hodnotenia zdravotníckej pomôcky a jeho testovanie. Potom bola škrtidlo ešte testované v praxi zásahovou jednotkou PČR, záchranou zdravotníckou službou a príslušníkmi AČR.

Viac ako polovica plochy ľudského tela tvoria končatiny a veľká väčšina úrazov sa týka práve končatín. Človek môže pri masívnom krvácaní vykrvácať už do 1 minúty od úrazu, vrátane zdanlivo banálnych úrazov v domácnosti. Škrtidlo teda nájde svoje uplatnenie všade. Profesionálna prvá pomoc vykonaná týmto škrtidlom vyslovene zachráni život, pretože do minúty záchranka skrátka nepríde a mnoho obetí úrazov zomrie následkom masívneho končetinového krvácania, skôr, než im môže byť poskytnutá náležitá starostlivosť.

Jedným z požiadaviek na vývoj turniketu bola neprítomnosť suchého zipsu. Požiadavka bola splnená a pritom sa nijako neznížila účinnosť škrtidla v porovnaní s tými, ktoré sú na trhu dostupné (známa ako C-A-T®) a ktoré sú suchým zipsom vybavené. Naopak sa dosiahla oveľa lepšia rezistencia voči nečistotám a vode odolnosti, čo umožňuje aplikovať škrtidlo aj pod vodou. Zachytené nečistoty, vlhkosť alebo voda totiž znižujú účinnosť suchého zipsu a môžu viesť k zlyhaniu škrtidla. Zafixovanie pásku je miesto suchého zipsu riešené unikátnym zámkom z leteckého hliníka. Navyše riešenie s fixáciou pásu pomocou velcro komplikovalo aplikáciu škrtidla, najmä svojpomocne.

Pozornosť bola pri vývoji venovaná najmä účinnej svojpomocnej aplikácii. Škrtidlo pracuje na jednoduchom princípe tlaku, ktorý je po celom obvode rovnaký. Je vyvíjaný pomocou sťahovacieho pásu a otáčavého pohybu vratidla, dochádza tak k stlačeniu svalového tkaniva a kosti. Následkom toho dôjde k úplnému zaškrteniu krvného riečišťa.

Parametre:
taktické a outdoorové škrtidlo
prostriedok neodkladnej prvej pomoci
vyvinuté pôvodne pre zahraničné trhy
na okamžité zastavenie končetinového krvácania
testované profesionálmi PČR, AČR a IZS
pevné a odolné
zosilnený obal sťahovacieho pásu
jednoduchá manipulácia
rýchla a jednoduchá aplikácia aj svojpomocne
sťahovací pás, vratidlo, prevlečné kovová spona
unikátny systém zámku z leteckého hliníka
štítok na zaznamenanie času zaškrtenia končatiny
bez suchého zipsu - rezistencia voči nečistotám aj voči vode
možno použiť aj pod vodou
vyrobené v SR

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu používame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac o cookies.