1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

UNBOXING | Airsoft SA M4A1 KeyMod 9" /w crane stock (SA-V04)

Máme tu novú M-ku Specna Arms s KeyMod 9'' predpažbím a rýchlo vymeniteľnou pružinou priamo cez tubus pažby. Poďme sa teda na ňu teda pozrieť.

Po otvorení krabice, nájdete všetko poukladané v pevnej pene. Všetko drží, zbraň a príslušenstvo nelietajú počas každej prepravy po krabici. Takto pekne uložené nájdete okrem samotnej zbrane aj zásobník, náhradnú pružinu, BB-čka na skúšku, LIPO batériu, prospekty, certifikát o skúške a prekvapivý darček - paracord náramok.  Výrobca sa snaží zaujať a odmeniť zákazníka aj takouto drobnosťou, ktorá však poteší.

specna arms unboxing

specna arms unboxing

Poďme sa ale pozrieť na samotnú zbraň, akonáhle som sa na ňu pozrel, zbadal som, že to nie je klasika akú poznám, hneď ma zaujalo nové moderné telo, ktoré je inšpirovné PAR MK3.  Celá zbraň pôsobí vďaka hranatému telu mohutnejšie a krásne ho dopĺňa 9'' (15,24cm) KeyMod predpažbie a Crane pažba.

specna arms unboxing

KeyMode je momentálne asi najpopulárnejšie a najelegantnejšie  predpažbie, ktoré umožňuje pripevniť RIS lišty v 45°, 90°, 135°, 180° uhle od vrchnej pevnej lišty, do pravej aj ľavej strany.

specna arms unboxing

specna arms unboxing

Poďme sa ale pozrieť na tú najdôležitejšiu vec, a to systém výmeny pružiny cez tubus SAEC™. Veľa som o tom čítal, videl som to na videách a fotkách, ale mať to v rukách je niečo úplne iné. Prvé čo si všimnete je krúžok na doťahovanie tubusu, ktorý svojou povrchovou úpravou napovedá, že sa má dať čo najjednoduchšie uvoľniť.

specna arms unboxing

Ten práve slúži na prvý krok k rýchlej výmene pružiny a to tak, že ho jednoducho odkrútite, následne sa vám uvoľní tubus, na ktorom môžete dokonca  nechať pažbu v ktorej môžete nechať aj baterku, pretože kabeláž je dostatočne dlhá.

specna arms unboxing

Tubus zatlačíte smerom k telu a potočíte doprava.

specna arms unboxing

Tubus môžete následne začať ťahať smerom od tela, ak necháte batériu s pažbou na tubuse ťahajte to opatrnejšie, oko popruhu nemusíte dávať dole, ostane voľne.

specna arms unboxing

Tu sa nám objavuje samostatný skrutkovací tŕň, ktorý má nekonečný závit, ide ho odkrútiť aj rukou. Po vyskrutkovaní sa vám objaví tŕň s pružinou.

specna arms unboxing

A tak sme sa dostali k pružine ktorú môžeme vymeniť za slabšiu (cca 310fps),  ktorá je pribalená, alebo vyskúšať niečo silnejšie (ale to už neručíme že to utiahne). Po tom, ako sme sa dostali k pružine a vymenili sme ju, tak postup otočíme a poskladáme zbraň naspäť.  Zaskrutkujeme tŕň, nasadíme tubus, zacvakneme ho, zaskrutkujeme a dotiahneme krúžok a možeme si zahrať aj CQB.

Ešte sa chcem vrátiť k batérii, ktorá je LIPO, čo ma prekvapilo. V balení je dvojčlánková 7,4V 1200mAh 2s 25C batéria, ktorá by mala v zbrani bez problémov vydržať jednu akciu (samozrejme nie našim známym SYPAČOM).

specna arms unboxing

Na záver dodám pár viet a to len tak môj pohľad a zhodnotenie.
Možnosť výmeny pružiny za cca 30 sekúnd. je veľkou výhodou. Dnes sú ihriská kde sa hráva budova CQB a limity sa pohybujú od 350 do 400fps. A keď hráte terén OSB, hodíte si naspäť pružinu na cca 420fps. Po preskúmaní materiálov, samozrejme mojim úsudkom a voľným okom, môžem skonštatovať že SAEC™ systém nemá potenciál na poruchovosť, alebo žeby sa mal vybehať závit. Je to pevná a odolná konštrukcia, ktorá je dotiahnutá do konca tak, ako sme už u Specna Arms zvyknutí. Vnútorné diely rozoberieme v najbližšom článku.

 

RAZENIE ŠTÍTKOV

 

NAJNIŽŠIA CENA V SR

Muničák Vám dáva
REÁLNU GARANCIU
NAJNIŽŠEJ CENY

PRE VIAC INFO KLIKNITE SEM

AIRSOFTOVÉ HRY ZÁPAD

MUNIČÁK BLOG

PARTNERI