COLD STEEL CHINESE Maasai Spear (95SEE) | Muničák
COLD STEEL CHINESE Maasai Spear (95SEE)

COLD STEEL CHINESE Maasai Spear (95SEE)

Kód tovaru: 510431,14 125.99 €
COLD STEEL
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
doprava zadarmo v rámci slovenska
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava VIVO Bratislava NIVY Košice AUPARK
vypredané ikonka skladom malé množstvo ikonka skladom malé množstvo ikonka vypredané ikonka
Skladovú dostupnosť pre Vás niekoľkokrát denne aktualizujeme, ale aj napriek tomu sa môže v ojedinelých prípadoch stať, že tovar, ktorý si objednáte môže byť už vypredaný.
skladom SKLADOM skladom malé množstvo SKLADOM MALÉ MNOŽSTVO NA OBJEDNÁVKU NA OBJEDNÁVKU nie je skladom VYPREDANÉ

Masajský oštep kombinuje dizajn tradičného východoafrického masajského oštepu s odolnosťou moderných materiálov. POZOR!!! Masajský oštep je silný a plne funkčný bojový oštep. Jeho rozmery a vlastnosti sú odvodené od tradičných masajských oštepov. Masajský oštep z osobnej zbierky zakladateľa spoločnosti Cold Steel, Lynna C. Thompson. Masajskí bojovníci používajú tieto jedinečné oštepy na boj a lov. Sú to cenné osobné veci, ktoré sa dedia z otca na syna. V ich skúsených a vycvičených rukách je táto kopija celkom hrozivá; dvojsečná hlava kopije je dlhá ako krátky meč (589 mm dlhá a 50 mm široká) a je rovnako dobrá na sekanie ako na bodanie.

Zadná časť kopije má vyvažujúci dlhý hrot, ktorý nielenže dodáva kopiji rovnováhu, ale slúži aj ako ťažká bodná zbraň. Po zostavení je kopija dlhá 1 829 mm a váži 1 418 g. Masajovia tejto tradičnej zbrani úplne dôverujú a trénujú s ňou už od čias mladých Masajov Moranov. Pri obrade prechodu mladého chlapca na bojovníka sa od neho vyžaduje, aby sám zabil leva kopijou, čím dokáže svoju hodnotu a potvrdí, že dospel na muža. Tento masajský oštep má hlavicu a hrot z tvrdej a odolnej uhlíkovej ocele S50C a je doplnený o násadu z robustného tvrdého dreva amerického jaseňa. Oštep sa dodáva nezmontovaný, ale je jednoducho skonštruovaný s predvŕtanými kovaniami a priloženými montážnymi skrutkami. Podrobný návod na montáž je vytlačený na príbalovom letáku. Súčasťou balenia je aj bezpečnostné puzdro Secure-Ex s tvrdou matricou.

Materiál puzdra: Includes Secure-Ex® Sheath
Materiál rukoväte: Hickory
Farba: Čierna/Hnedá
Oceľ: S50C
Hmotnosť: 1418 g
Dĺžka čepele: 589 mm
Celková veľkosť: 1829 mm