COLD STEEL Mačeta GURKHA KUKRI PLUS 4034SS (39LMC4) | Muničák
COLD STEEL Mačeta GURKHA KUKRI PLUS 4034SS (39LMC4)
COLD STEEL Mačeta GURKHA KUKRI PLUS 4034SS (39LMC4)
COLD STEEL Mačeta GURKHA KUKRI PLUS 4034SS (39LMC4)
COLD STEEL Mačeta GURKHA KUKRI PLUS 4034SS (39LMC4)

COLD STEEL Mačeta GURKHA KUKRI PLUS 4034SS (39LMC4)

Kód tovaru: 510599,07 403.00 €
COLD STEEL
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
doprava zadarmo v rámci slovenska
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava VIVO Bratislava NIVY Košice AUPARK
vypredané ikonka skladom malé množstvo ikonka vypredané ikonka vypredané ikonka
Skladovú dostupnosť pre Vás niekoľkokrát denne aktualizujeme, ale aj napriek tomu sa môže v ojedinelých prípadoch stať, že tovar, ktorý si objednáte môže byť už vypredaný.
skladom SKLADOM skladom malé množstvo SKLADOM MALÉ MNOŽSTVO NA OBJEDNÁVKU NA OBJEDNÁVKU nie je skladom VYPREDANÉ

Čepeľ Kukri s výrazne nadol zahnutou čepeľou sa dlho stotožňovala s nepálskymi bojovníkmi Gurkha, krutými žoldniermi, ktorí ju používali viac ako 150 rokov v službách Britského impéria.

Cold Steel Gurkha Kukri bol inšpirovaný úzkym stykom prezidenta spoločnosti Cold Steel, Lynna C. Thompsona, s Dr. Maung Gyi, hlavným inštruktorom Americkej asociácie Bando a uznávaným bojovým umelcom s rozsiahlymi znalosťami a zručnosťami. Pod vedením Dr. Gyiho Lynn nahliadol do plného potenciálu kukri a naučil sa, že to nie je len sečná zbraň, ale aj bodná, sečná a úderná zbraň. Rozbíjacie techniky umožňujú, aby Kukri fungovalo ako kladivo alebo palica alebo aby v sebaobrane zasadilo nesmrteľné údery. Sústredený úder zadnou stranou čepele môže lámať kosti alebo byť smrteľný, ak smeruje na hlavu.

S prispením Dr. Gyi Thompson navrhol dlhší, užší hrot pre Gurkha Kukri s väčším distálnym zúžením smerom k chrbtici. Výsledkom bol tenší a ostrejší hrot, ktorý sa dá s minimálnym úsilím hlboko zabodnúť do hrubých a tvrdých cieľov.

Nakoniec bola pridaná majstrovsky navrhnutá rukoväť Kraton, aby sa maximalizoval ostrý potenciál čepele. Dokonale tvarovaná a hlboko károvaná rukoväť ponúka vynikajúci protišmykový úchop a tlmí nárazy ruky pri najtvrdšom údere.

Každá mačeta Gurkha Kukri sa dodáva s puzdrom Secure-Ex, ktoré chráni čepeľ a umožňuje vám nosiť ju bezpečne a spoľahlivo na boku vždy pripravenú brániť vás a vašich blízkych.

Oceľ: 4034SS
Dĺžka rukoväte: 127 mm
Materiál rukoväte: Long Kray-Ex
Materiál puzdra: Secure-Ex® Sheath
Hmotnosť: 649,2 g
Farba: Čierna/strieborná
Celková veľkosť: 431 mm