COLD STEEL Nôž s pev. čep. WOODSMAN'S SAX (88HUA) | Muničák
COLD STEEL Nôž s pevnou čepeľou WOODSMAN'S SAX (88HUA)

COLD STEEL Nôž s pevnou čepeľou WOODSMAN'S SAX (88HUA)

Kód tovaru: 510359,15 134.99 €
COLD STEEL
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
doprava zadarmo v rámci slovenska
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava VIVO Bratislava NIVY Košice AUPARK
vypredané ikonka vypredané ikonka skladom malé množstvo ikonka vypredané ikonka
Skladovú dostupnosť pre Vás niekoľkokrát denne aktualizujeme, ale aj napriek tomu sa môže v ojedinelých prípadoch stať, že tovar, ktorý si objednáte môže byť už vypredaný.
skladom SKLADOM skladom malé množstvo SKLADOM MALÉ MNOŽSTVO NA OBJEDNÁVKU NA OBJEDNÁVKU nie je skladom VYPREDANÉ

Vedeli ste, že názov saských kmeňov (Anglosasi) bol odvodený od noža, ktorý hojne používali ? Pôvodný saský nôž bol v ich každodennom živote tak dôležitý, že sa tým stal známy celý ľud. Jeho používanie sa datuje do dôb 6. až 12. storočia a najviac historických nálezov bolo na juhu a východe ostrova Veľká Británia. Čo bolo na tomto noži tak zvláštneho, že vydržal šesť storočí? Bol veľmi praktický a veľmi jednoduchý a tým aj lacný na výrobu.

Zvyčajne sa našiel bez puzdra či pošvy, s jednoduchým dreveným alebo kosteným pahýľom ako rukoväťou. Nôž ponúkal dlhú širokú a silnú čepeľ s rovným ostrím. Nôž saské kmene využívali univerzálne, ako pri love, tak pri príprave potravín, ale aj obrábanie rôznych materiálov, dreva, kože atď. V boji tiež nebol dôvod pre žiadnu skleslosť, pretože rovnováha a geometria čepele (šikmého uhla dopredu) spôsobila, že nôž dokázal divoko kosiť a zároveň nedalo ani veľkú námahu preniknúť do súpera bodom.

Pretože milujeme históriu, a hlavne tú stredovekú, prinášame tento nádherný stredoveký kúsok, aby sa opäť pokúsil dobiť si svoju zabudnutú slávu. Sme presvedčení o pracovnom potenciáli Saxe, a tak sme sa rozhodli vyrobiť jednoduchú verziu, ktorú nazývame Woodsman 's Sax (Drevorubačský sax). Rovnako ako niektoré historické saxy, ktoré sa zachovali, má aj Woodsman robustnú 280 mm dlhú čepeľ s charakteristickým sklonom a nezdobenou drevenou rukoväťou vyrobenou z exotického tvrdého dreva. Woodsman 's Sax sa dodáva s robustnou koženou pošvou, aj s popruhmi na opasok a zdôraznenou pevnými mosadznými sponami.

PARAMETRE PRODUKTU
Farba: strieborná
Celková veľkosť: 413 mm
Dĺžka čepele: 280 mm
Oceľ: 1055 Carbon
Materiál rukoväte: drevo
Hrúbka čepele: 6 mm
Hmotnosť: 615 g
Dĺžka rukoväte: 133 mm