Plynová maska CM-3 | Muničák
×
novinka
Plynová maska CM-3
Plynová maska CM-3
Plynová maska CM-3
Plynová maska CM-3

Plynová maska CM-3

Kód tovaru: 270 5.00 €
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava POLUS Košice AUPARK

Je maska československej civilnej obrany, ktorá sa prvýkrát objavila cca okolo roku 1962 a trvala až do CM-4 Design ktorá ju nahradila (cca 1974). Základné konštrukčné princípy tejto masky je možné vidieť na ďalšej československej maske tejto éry:  DM-1. Maska bola reprodukovaná v Poľsku a dostala označenie MC-1.

Tieto masky, boli pôvodne vyvinuté na ochranu vojsk pred jadrovými, biologickými, chemickými a rádioaktívnymi hrozbami. Tieto plynové masky majú konštrukčné prvky z českých a izraelských štandardných plynových masiek a sú navrhnuté tak, aby používali štandardné plynové masky s filtrom 40 mm NATO. Čelná strana CM-3 je vyrobená z bielej / šedej gumy, ktorá sa všeobecne považuje za lepšiu ako guma používaná na MC-1 , najmä keď sa berie do úvahy pohodlie a mäkkosť. Uchytenie masky je na princípe šesťbodových popruhov, ktorý bol skonštruovaný z gumy a elastickej textílie, nemá žiadne obvodové tesnenie.

-    Autentická plynová maska 
-    Pohodlný šesťbodový nastaviteľný postroj
-    Integrovaná rečová membrána
-    Zahŕňa masku, originálnu tašku na prenášanie a filter
-    Výber z troch veľkostí (3, 4, 5), treba napísať do poznámky

Veľkosť si určíte zmeraním vzdialenosti od vrcholu / koreňa nosa po špičku brady. 

Veľkosť 3 MALÁ (menej ako 104 mm). 
Veľkosť 4 STREDNÁ (104 mm až 112 mm). 
Veľkosť 5 VEĽKÁ (112 mm až 122 mm).  

Veľkosti 4 a 5 sú zďaleka najobľúbenejšie pre bežné nosenie.

Upozornenie: Plynová maska nie je funkčná, slúži iba na dekoračné a estetické účely. Predajca nenesie žiadnu zodpovednosť za ujmy na zdraví používaním masky inak ako je určené v predošlej vete.
 

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu používame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac o cookies.