COLD STEEL INDIAN WAR CLUB (92PBH) | Muničák
COLD STEEL INDIAN WAR CLUB (92PBH)
COLD STEEL INDIAN WAR CLUB (92PBH)
COLD STEEL INDIAN WAR CLUB (92PBH)
COLD STEEL INDIAN WAR CLUB (92PBH)
COLD STEEL INDIAN WAR CLUB (92PBH)

COLD STEEL INDIAN WAR CLUB (92PBH)

Kód tovaru: 510532 44.99 €
COLD STEEL
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava VIVO Bratislava NIVY Košice AUPARK
vypredané ikonka vypredané ikonka vypredané ikonka skladom malé množstvo ikonka
Skladovú dostupnosť pre Vás niekoľkokrát denne aktualizujeme, ale aj napriek tomu sa môže v ojedinelých prípadoch stať, že tovar, ktorý si objednáte môže byť už vypredaný.
skladom SKLADOM skladom malé množstvo SKLADOM MALÉ MNOŽSTVO NA OBJEDNÁVKU NA OBJEDNÁVKU nie je skladom VYPREDANÉ

Nikto presne nevie kedy sa začala požívať palica s guľatým závažím na jednom konci ako kyjak. Je známe, že na začiatku 16. storočia ju hojne používali bojové kmene indiánov na celom východe amerického pobrežia od severu Kanady až po juh Mississippi.
Je otázkou či bola táto zbraň tak obľúbená, pretože bola jednoduchá na výrobu alebo preto, že nepotrebovala žiadne kovy na výrobu. Napriek tomu bola extrémne účinná.
Lepšie kyjaky boli vyrábané z prirodzene zahnutého tvrdého dreva alebo z koreňov. To zaistilo správnu orientáciu vrstiev správne zahnutú požadovaného tvaru a zmotanú v chuchvalci koreňov. Toto prepletenie dávalo kyjaku neuveriteľnú odolnosť voči silným úderom, ktoré s ním jeho majiteľ uštedroval svojim oponentom.
V boji dokázal úder zasadený gulatým zakončením kyjaku ľahko prerážať kosti, alebo rozdrviť lebku, ktorá sa po údere rozletela ako melón. Pre zvýšenie účinnosti sa na koniec kyjaku ešte zvykol pripevniť kúsok kosti kameňa alebo ocele.
Prezident spoločnosti Cold Steel, Lynn C. Thompson, bol nadšený účinnosťou tejto zbrane (najmä potom, ako aspoň tucet krát zhliadol snímok Posledný Mohikán) a keď sa mu naskytla príležiosť robiť tieto zbrane v spolupráci s Richom McDonaldom neváhal.
Cold Steel INDIAN WAR CLUB je približne 70cm dlhý a priemer gule na jeho konci je 90 mm. Na hlavici je umiestnený tupý odnímateľný oceľový hrot. INDIAN WAR CLUB je vyrobený z extrémne odolného polypropylénu pomocou vstrekovania do formy. Táto konštrukcia je po zatvrdnutí polypropylénu prakticky nezničiteľná, nikdy nezhnije, nerozštiepi sa, nepraskne, nesplesnivie ani nevybledne.
Povrch je zdrsnený štruktúrou ktorá pripomína štruktúru dreva a zaisťuje tak zvýšenú trakciu.

Hmotnosť: 782g
Priemer hlavice: 90mm
Celková dĺžka: 610mm
Priemer hrotu: 19mm diameter
Materiál hrotu: uhlíková oceľ 1055 s čiernou povrchovou úpravou


 

Využívame cookies na vylepšenie Vášho zážitku z nakupovania v Muničáku. Vďaka nim budete mať tú najlepšiu skúsenosť. Súhlasíte s ich používaním?