COLD STEEL Zatvárací nôž AD-15 SCORPION LOCK FOLDER (58SQ) | Muničák
×
COLD STEEL Zatvárací nôž AD-15 SCORPION LOCK FOLDER (58SQ)
COLD STEEL Zatvárací nôž AD-15 SCORPION LOCK FOLDER (58SQ)
COLD STEEL Zatvárací nôž AD-15 SCORPION LOCK FOLDER (58SQ)
COLD STEEL Zatvárací nôž AD-15 SCORPION LOCK FOLDER (58SQ)

COLD STEEL Zatvárací nôž AD-15 SCORPION LOCK FOLDER (58SQ)

Kód tovaru: 510378 212.99 €
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
doprava zadarmo
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava POLUS Košice AUPARK

AD-15 je vytvorený podľa patentovaného originálu amerického nožiara Andrewa Demka, ktorý pre Cold Steel vyvinul už nespočet modelov a je tiež vývojárom patentu najbezpečnejšej chrbtovej poistky Tri-Ad Lock ™. 

AD-15 ponúka možnosť otvárania a zatvárania noža jednou rukou. Tvar čepele Spear Point s dôrazným bruchom ostria a dutým výbrusom dávajú nožu výnimočné rezné vlastnosti. Unikátnosť a jedinečnosť noža AD-15, spočíva predovšetkým v novom poistnom patente Andrewa, "Scorpion Lock". Spodná časť rukoväte je z 3D obrábanej G-10 vystuženej oceľovými vložkami, zatiaľ čo horná časť rukoväte, ktorá sa nazýva "yoke (sedlo)" je vytvorená z 3D obrábaného 6061 hliníka. Toto sedlo sa pri otvorení noža zakliesni o poistný čap a je k nemu priťahované silnou tlakovou pružinou. Ak chcete otvoriť nôž, jednoducho vyviniete tlak palcom na čap a sledujte, ako sa sedlo vychýli zo svojej osi nahor, kým poistný čap nezapadne do hlbokého zárezu. Vďaka konštantnému tlaku pružiny, ale aj Vašej ruky, je Scorpion Lock prakticky imúnny proti zlyhaniu. Pri zatváraní noža naopak prstami nadvihnete sedlo a tým uvoľníte čepeľ k zatvoreniu. 

Čepeľ noža je vyrobená z ocele CPM-S35VN. Táto výnimočná americká oceľ je nielen veľmi tuhá a odolná, ale možno na nej dosiahnuť vynikajúcu ostrosť noža a ostrie má potom dlhú trvanlivosť. Veľmi jemne zrnitá prášková oceľ s jednotnou mikroštruktúrou ponúka veľmi stabilné vlastnosti. Je to dobrá voľba pre vysoko kvalitné zákazkové nože a nástroje. Proces CPM (pseudoprášková metalurgia) je zárukou veľmi homogénnej, vysoko kvalitnej štruktúry ocele, rozmerovou stabilitou, dobrou brúsiteľnosťou a pevnosťou v porovnaní s oceľami vyrobenými klasickými konvenčnými metódami. Cez nižší obsah chrómu vykazuje táto oceľ v oblasti odolnosti proti korózii veľmi dobré výsledky.

Materiál čepele: CPM-S35VN
Materiál rukoväte: G-10
Celková dĺžka: 216 mm
Dĺžka čepele: 89 mm
Dĺžka rukoväte: 129 mm
Hrúbka čepele: 3,8 mm
Hmotnosť: 184 g
Druh poistky: Scorpion lock

K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu používame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac o cookies.