Načítavam
×

COLD STEEL

Firma Cold Steel je na trhu vyše 30 rokov, od roku 1980, a je to jedna z firiem, ktorá určuje smer dnešných nožov. Je totiž inovátorom na poli nožiarskeho priemyslu.

O úspešnosti a hlavne perfektnom dizajne nožov Cold Steel svedčí ich využívanie v mnohých filmoch. Určite poznáte napríklad film Total Recall, Univerzálny vojak alebo Čata. Vo všetkých týchto filmoch a mnohých ďalších si zahral vedľajšiu úlohu nejaký nôž od americkej firmy Cold Steel. Cieľom firmy Cold Steel je výroba robustných a dokonale ostrých nožov, či už ide o nože s pevnou čepeľou alebo zatváracie nože.

Cold Steel predstavuje silu, ostrosť, odolnosť a spoľahlivosť. Firma pravidelne testuje produkty extrémnymi a deštrukčnými testami. Produkty Cold Steel sú vyrábané po celom svete, vrátane krajín ako  USA, Japonsko, Taiwan a Južná Afrika. Medzi produkty spoločnosti patria nože s pevnou čepeľou, zatváracie nože, meče, mačety, tomahawky, fúkačky, palice, oštepy a ďalšie produkty používané pri rôznych bojových umeniach a vo výcvikových zariadeniach. Ich nože používajú vojenské a bezpečnostné zložky po celom svete.

Cold Steel zatváracie nože sú známe svojou silou poistkou, predovšetkým vďaka zavedeniu patentu TRI-AD Lock mechanizmu, ktorý navrhol Andrew Demko.

Cold Steel spolupracuje s mnohými nožiarmi, ako je Andrew Demko, Phil Boguszewski, Zach Whitson, Steven Likar, Keith Dehart, Rich McDonald, Bob Koga, Fred Perrin a Lloyd Pendleton.


K ukladaniu nastavení a správnemu fungovaniu používame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac o cookies.