PRIMUS Plynový Turistický Varič Lite XL (P356011) | Muničák
×
PRIMUS Plynový Turistický Varič Lite XL (P356011)
PRIMUS Plynový Turistický Varič Lite XL (P356011)
PRIMUS Plynový Turistický Varič Lite XL (P356011)

PRIMUS Plynový Turistický Varič Lite XL (P356011)

Kód tovaru: 261469,11 142.50 €
Cena platí výhradne pri nákupe v eshope Muničák.sk a môže sa odlišovať od cien v kamenných predajniach.
doprava zadarmo
TABUĽKA DOSTUPNOSTI
Eshop Bratislava POLUS Košice AUPARK

Rodina Lite sa rozrastá o novú schopnú verziu s 1-litrovým hrncom, dostatočne veľkým na to, aby pripravila jedlo až pre dve osoby. Ďalšími významnými výhodami rodiny Lite sú jedinečné spojky Triangular Joint Connection, ktoré zaisťujú otočenie hrnca a technológia Laminar Flow Burner, ktoré dávajú horáku veľmi nízky profil. 1-litrový hrniec je vyrobený z tvrdo eloxovaného hliníka s keramickým nepriľnavým povrchom.

Priehľadné veko vyrobené z Tritanu má integrovaný cedník. Horák, hrniec, plastová misa, 100-gramová plynová náplň a opierka nôh sa jednoducho zbalia do sieťovaného vrecka do jednej kompaktnej jednotky. Kartuša nie je súčasťou balenia.

Výška: 150 mm
Priemer: 118 mm
Výkon: 1700 W
Doba varu: 4 min (1 l)
Hmotnosť: 565 g
Zapaľovanie: piezoelektrické

Zapaľovanie piezo:

Stlačením zapaľovača sa uvoľní kladivo hnanej pružinou a narazí na piezoelektrický kryštál, ktorý pri svojej deformácii vyprodukuje dostatočne vysoké napätie a vznikne iskra. Tá je odvedená do iskriska a tam zapáli plyn.
Jedno stlačenie, jedna iskra.

Primus je Švédska spoločnosť založená v roku 1892 v Štokholme. Už od začiatku svojho pôsobenia je jej hlavnou činnosťou výroba varičov a všetkého, čo sa týka varenia v prírode. Je držiteľom mnohých ocenení za svoje výrobky a tiež vlastní množstvo patentov. Dodáva svoj tovar do obchodov po celom svete a je využívaná profesionálmi aj amatérskymi outdooristami.